top of page

FAQ/ЧаПи (Часті питання) 

Тут ми постаралися відповісти на найбільш часті питання, що стосуються психологічної та психотерапевтичної допомоги.

01

Коли слід звертатися до психолога?

Насправді не існує жодного правила, яке б підказувало, коли саме це слід робити. Психологи працюють з усіма проблемами, з якими нам доводиться стикатися в реальному житті. Тож як тільки відчуєте в тому потребу - так і приходьте. Тим більше, що іноді буває важливим просто поговорити з кимось - хоча б для того, щоб почути себе зі сторони.

02

Чим психолог відрізняється від психотерапевта?

 

Вважається, що допомога психотерапевта більш глибока і кваліфікована, ніж психолога. Хоча би тому, що для того, щоб стати психотерапевтом, доводиться ще додатково навчатися. Тому до них звертаються, як правило, з більш серйозними проблемами, що стоять або на межі медицини, або пов'язані з більш глибоким осмисленням власного життя. До того ж допомога психотерапевта, як правило, більш тривала по часу, не обмежується кількома зустрічами а іноді може тривати навіть роками.

03

Як саме відбувається консультація? 

Консультація відбувається у вигляді очної зустрічі клієнта і спеціаліста і є обмеженою по часу (максимум 50-90 хв.). Також не рекомендується проводити зустрічі частіше як раз в тиждень - хіба що в екстрених випадках. Пов'язано це з тим, що основні зміни з клієнтом відбувається ПІСЛЯ зустрічі, коли він обдумує те, що відбувалося і пробує застосовувати його у своєму житті. Як варіант, можливі консультації і по Скайпу, але по якості (для клієнта) вони уступають очним зустрічам і є важчими у роботі (для терапевта). Тож якщо є можливість - завжди краще зустрічатися у реальному житті.

04

Що таке групова терапія?

Не завжди зустріч між клієнтом і психологом (чи терапевтом) носить вигляд зустрічі сам-на сам. У системній терапії на індивідуальну консультацію може приходити вся сім'я, а в груповій терапії будь-якого напрямку працює вся група. Зазвичай це біля 12-ти чоловік - саме це число учасників вважається оптимальним. Групова терапія може відбуватися в різних напрямках: аналітичному, клієнт-центрованому, гештальтистському, системно-сімейному, психодраматичному та ін.  Кожен з методів по своєму-хороший  і єдиного критерію, який би віддавав перевагу якомусь одному з них, просто не існує

05

Чи всім потрібна терапія?

Львівський психоаналітик Зінаїда Найда якось сказала: "Життя - це теж психотерапія". Тож без психотерапії цілком можна обійтися, так. От тільки чи завжди варто повторювати одну і ту ж помилку все своє життя, завзято ходячи по кругу? Чи не простіше спробувати усвідомити те, що відбувається? Адже будь-яка психотерапія в кінці-кінців - це просто усвідомлення свого життєвого шляху та прийняття себе, не більше того. І якщо можна зробити це швидше і ефективніше - чому б не скористатися цією нагодою? Це ніяк не суперечить ні нашим уявленням про долю, ні нашій вірі в Бога, ні якимсь іншим нашим життєвим принципам. Ми робимо все те ж саме, що й інші люди - просто швидше, ефективніше й осмисленіше.

bottom of page